Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Се објавија скратените групи !Познати кој се можните 5 противника на ФК Вардар
Се објавија скратените групи !Познати кој се можните 5 противника на ФК Вардар

Се објавија скратените групи !Познати кој се можните 5 противника на ФК Вардар

Европската куќа на фудбалот ги скрати на 5 можните противници на црвено-црните за ждребката закажана во 12-00 часот . Вардар ќе добие една од следниве пет :

  • АПОЕЛ -Кипар
  • Марибор-Словенија
  • Макаби-Израел
  • Лех Познан-Полска и
  • Карабаџ -Азербеџан