Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Комити > И газда Сергеј воодушевен од Комити

И газда Сергеј воодушевен од Комити

Вчера Комити го окупираа Кратово . На стадионот направиа фешта на која не остана рамнодушен ни самиот сопственик на трите вардарови клуба г-н Сергеј Самсоненко.

untitled

На својот официјален Инстаграм профил г-н Самсоненко Постави видео од моментот на прослава после мечот . На видеото се слуша комитска песна , Комити бурно ги поздравуваат својте фудбалски херои прекрасна колоритна димна завеса се шири од делот од трибината каде се сместени најверните навивачи на ФК Вардар Скопје . И самиот сопственик оваа глетка ја овековечил и споделил со својте следбеници на својот профил веројатно задоволен од пружената подршка и прекрасната атмосфера која од првата минута до 90сетата ја имаше во Кратово .

ЛИНК од видеото споделено од г-н Сергеј може да го погледнете ТУКА