Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Шиле!!!
Среќен роденден Шиле!!!

Среќен роденден Шиле!!!

Денес својот 31-ви роденден го прославува играчот на црвено-црните, Дејан Блажевски-Шиле. Тој е роден во Скопје на денешен ден веќе далечната 1985 година. Во нашите редови мина од азербеџанскиот фудбал каде беше половина година по заминувањето од Турново. За кратко тој ги освои симпатиите на публиката во Скопје со својата пожртвувана игра.

fkvardar-blazevski

Тешката повреда е веќе зад него, тој почна повторно да игра и стрела, му пожелуваме здравје и да не се повторат вакви тешки повреди во иднина. Воедно му пожелуваме да се радува заедно со нас на “двојната круна“ сезонава и на европски успех.