Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Победи на првиот натпреварувачки ден за генер. 2007 и 2010 на ФК Вардар
(Фотогалерија) Победи на првиот натпреварувачки ден за генер. 2007 и 2010 на ФК Вардар

(Фотогалерија) Победи на првиот натпреварувачки ден за генер. 2007 и 2010 на ФК Вардар

Од вчера стартуваше петтото издание на младинскиот фудбалски турнир „Гази Баба Куп 2019“, на кој се натпреварува и ФК Вардар.

Вчера две генерации забележаа победи во првото коло. Во супер дербито кај генерација 2010, Вардар успеа да ја победи екипата на Форца (2:1), додека генерација 2007 немаше проблеми во дуелот со Албион, кој го порази високо со резултат 4:0. Погледнете фотографии од овие два меча.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39