Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ
Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ

Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ

По четири одиграни кола во ПМФЛ, нашиот Дејан Блажевски се наоѓа на лидерската позиција на најдобри стрелци во нашата лига. Блажевски досега има запишано четири голови зад своето име. Еден гол им даде на Слога, два на Младост Ц.Д, и еден вчера, на Металург.

Инаку на делба на првата позиција се уште и, Ибраими од Шкендија, и С. Пандев од Турново.
Очекуваме уште многу голови од популарниот ”Шиле”
Фото: fkvardar.mk