Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Блажевски: Оваа сезона имаме шанси за “двојна круна“, во Европа сакам да минеме две кола
(ВИДЕО) Блажевски: Оваа сезона имаме шанси за “двојна круна“, во Европа сакам да минеме две кола

(ВИДЕО) Блажевски: Оваа сезона имаме шанси за “двојна круна“, во Европа сакам да минеме две кола

Во прилог за Вардар ТВ непосредно пред заминувањето  од Анталија кон Скопје, играчот на црвено-црните  Дејан Блажевски даде интервју.  Во исто тој  раскажа детали околу тринеделните подготовки  и амбициите и очекувањата од шампионот за престојниот пролетен дел. Во продолжение погледнете го видеото.