Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Генер.2003 вредно се подготвува во Охрид, во “контролка“ со Еврофудбал забележавме триумф
(ФОТО) Генер.2003 вредно се подготвува во Охрид, во “контролка“ со Еврофудбал забележавме триумф

(ФОТО) Генер.2003 вредно се подготвува во Охрид, во “контролка“ со Еврофудбал забележавме триумф

Петти ден три генерации на фудбалскиот клуб Вардар се  наоѓаат во Охрид, каде го одработуваат главниот дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната. Момчињата родени “2002“, “2003“ и “2004“ година секојдневно тренираат и по три пати на ден. Тренерите и надежите  работат на физички и тактички план. ФК Вардар  генерацијата “2003“ предводена од  Томче Трајановски вредно работи, во продолжение ви носиме неколку фотографии од нив.

Тие играа и “контролка“ со екипата на Фер Плеј која ја победивме со резултат 6:4 за која ве известивме. Вчера одиграа пријателски меч со Еврофудбал и во овој меч нашите надежи дојдоа до триумф. Првото полувреме поведовме и го решивме во наша корист со 3-0. За нас двапати умешно стрелаше Антонио Мирков, а еден гол постигна и Лео Андрески.  Во вториод дел нашиот противник успеа само да намали на 3-2 искористувајќи го тоа што Томче Трајановски во второто полувреме тестираше поголем дел од ростерот.

1 2 3 4 4b 5 6 7 8 10 11 12