Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Турингер
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Турингер

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Турингер

Екипата на ЖРК Вардар продолжува со победите во лигата на шампиони. Во неделата тие гостуваа во Германија, на екипата на Турингер која ја совладаа со резултат 29:31. Нашите девојки одиграа одлично во првото полувреме, но имаа голем пад во играта во вториот дел кој противникот го искористи и го презема водството. Сепак на крајот победи искуството и црвено-црните славеа нова осма последователна победа во најголемото ракометно натпреварување. Најдобри стрелци во триумфот беа Пенезиќ со 10 и Лекиќ со 8 голови.

Погледнете го видеото со најинтересните моменти од победата во Германија.