Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Сите на стадион Вардар игра, нема изговори, напред Вардар!
Сите на стадион Вардар игра, нема изговори, напред Вардар!

Сите на стадион Вардар игра, нема изговори, напред Вардар!

Нема изговори! Денеска игра нашиот миленик, и тоа против ”нај омразениот” клуб, битолски Пелистер. Натпреварот е во рамките на 1/8 финалето во Купот на Македонија. Натпреварот започнува во 17 часот, а како што е добро познато собирот е еден час пред натпреварот на добро познатата локација Фонтатана – парк. Да го обоиме западот во црвено – црно.

Сите сте за Вардар само не признавате. Ајде Комити, да докажеме дека сме број 1 навивачка група во Македонија. Овие натпревари секогаш носеле многу возбуда и адреналин кај навивачите и гледачите, па така нека биде и денеска. Напред Вардар, во срце те носам!