Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео) Вардар поразен од Марибор

(Видео) Вардар поразен од Марибор

Вчера фудбалерите на Вардар го одиграа вториот контролен натпревар од подготовките за Лигата на шампионите. На дуелот во Горња Радгона беа поразени од словенечкиот Марибор со 1-0 (1-0). Ова е прв пораз на летните подотовки,  на првиот пријателски натпревар нашиот шампион ја совлада екипата на австриска Адмира со 2-0.