Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) “Четка” започна во Вардар
(ФОТО) “Четка” започна во Вардар

(ФОТО) “Четка” започна во Вардар

Новиот предводник на Вардар, популарниот “Четка”,  во овој момент го одржува првиот тренинг со тимот на Вардар. На првиот тренинг видливо е големо расположение како кај играчите, така и кај целиот стручен тим на Вардар.

На Јаневски, среќа и поддршка му дадоа голем број на легенди на клубот како: Најдоски, Панчев, Васоски, Андон Дончевски и други. Новиот предвoдник на Вардар по се изгледа во шпицот на нападот на утрешниот натпревар ќе истрча со новото засилување Итало, кој има право на настап.