Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Спировски е 11 играч на Вардар кој што ќе има репрезентативни обврски
Спировски е 11 играч на Вардар кој што ќе има репрезентативни обврски

Спировски е 11 играч на Вардар кој што ќе има репрезентативни обврски

ФК Вардар даде уште еден играч репрезентативец. Играчот од средниот ред на Вардар Стефан Спировски, доби дополнителен повик од страна на македонската сениорска фудбалска репрезентација за настап на дуелите против Лихтенштајн и Белорусија.

Со повикот на Спировски, бројката на повикани играчи за своите репрезентации се накачи на дури 11 играчи. Покрај овој играч, за нашата А репрезентација се повикани и: Гачевски, Алексовски, Николов и Велковски. За младата репрезентација повикани се Петковски и Демири. Од интернационалците пак, повик добија Којашевиќ, Хамбарџумјан, Барсегјан и Џигаури.