Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Братското дерби Вардар – Тетекс
Братското дерби Вардар – Тетекс

Братското дерби Вардар – Тетекс

Вонредно ново коло од ПМФЛ ќе се одигра во среда во 16 часот на арената Филип II.
Нашите момци силите ќе ги одмерат со последното пласираниот тим екипата на Тетекс.

Сите сме разочарани и гневни на овој Вардар, сите очекувавме сликата оваа пролет да биде многу поинаква, со одлична убедлива игра, на моќен европски Вардар но како и на сите средби сликата е иста, неубедлив, лош, мизерен Вардар… само ведувања од играчите за свој максимум, а максимумот скоро и да не го прикажува ниту еден играч.

Ова ќе биде и братски натпревар, натпревар на збратимените навивачки групи, и поддржувачи на двата клуба Комитите и Војводите.

Натпреварот започнува од 16 часот.

Фото: fkvardar.mk