Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Филип Гачевски
Среќен роденден Филип Гачевски

Среќен роденден Филип Гачевски

Денес свој роденден прославува голманот на ФК Вардар, Филип Гачевски. Повратникот на голот на Вардар, кој стигна на пролет минатата сезона, ќе се обиде да му помогне да го врати Вардар во ПМФЛ.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФИЛИП !