Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос од натпреварот, РК Вардар – РК Бутел
Директен пренос од натпреварот, РК Вардар – РК Бутел

Директен пренос од натпреварот, РК Вардар – РК Бутел

Денес продолжуваат натпреварите од 2.коло на ракометниот турнир во Струга. Екипата на Бутел ќе биде следен противник за Вардар.

Во текот на вчерашниот ден, Вардар го победи Алкалоид (24:22), додека Бутел убедливо загуби од тимот на Целје (30:20).

Натпреварот против Бутел ќе започне од 21:10 часот, со директен пренос на МТВ-3.