Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Бобан Грнчаров

Среќен роденден Бобан Грнчаров

fb_img_1660291070607

Денес свој роденден прославува шефот на стручниот штаб во ФК Вардар, Бобан Грнчаров.

Грнчаров е „дете“ на Вардар, клуб во кој има повеќе од 100 официјални натпревари во црвено-црниот дрес, а беше дел од екипата која обезбеди историски пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГРНЕ !!