Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Златко Таневски
Среќен роденден Златко Таневски

Среќен роденден Златко Таневски

Свој 38-ми роденден денес прославува Златко Таневски, кој е дел од стручниот штаб на фудбалскиот клуб Вардар. Таневски во новата сезона ќе биде помошник на Горан Симов и заедно со играчите ќе се обидат да го внесат Вардар во најсилната ПМФЛ.

Инаку Таневски е дете на Вардар, настапуваше за сите младинските екипи на клубот, додека црвено-црниот дрес го носеше во два наврати, а со Вардар успеа да освои и четири трофеи, шампиони на Македонија.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЗЛАТЕ !!