Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Тигран Барсегјан
Среќен роденден Тигран Барсегјан

Среќен роденден Тигран Барсегјан

Денеска свој роденден прославува екс играчот на ФК Вардар, ерменскиот крилен играч Тигран Барсегјан кој е роден 1993 година.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Барсегјан, му посакува се најдобро и еден ден повторно да се врати во редовите на тимот од Скопје.

Среќен роденден Тигран!