Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (СТРИМ) Проследете го натпреварот на Вардар во Купот на Македонија
(СТРИМ) Проследете го натпреварот на Вардар во Купот на Македонија

(СТРИМ) Проследете го натпреварот на Вардар во Купот на Македонија

Со почеток од 15:30 часот стартува натпреварот од 1/16 финалето во Купот на Македонија. Вардар гостува во Гостивар кај екипата на Вардар Форино. Веќе го објавивме стартниот состав на овој меч, на кој ќе дебитира Александар Ѓурковски, кој заедно со Величковиќ и Крстевски ( сите родени 202 година) ќе ја сочинуваат дефанзивната линија на нашиот тим.

ФФМ ќе го пренесува натпреварот а струм можете да погледнете на линкот, ТУКА.