Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат стартниот состав на ФК Вардар, деби за Александар Ѓурковски
Познат стартниот состав на ФК Вардар, деби за Александар Ѓурковски

Познат стартниот состав на ФК Вардар, деби за Александар Ѓурковски

Денес со почеток од 15:30 часот на програмата е 1/16 финалето во Купот на Македонија, на кој Вардар гостува кај екипата на Вардар Форино. На овој дуел кој ќе се одигра во Гостивар, во составот на црвено-црните ќе дебитира Александар Ѓурковски, додека дефанзивната линија ќе ја сочинуваат играчи кои се родени 2002 година. Шанса од клупа за деби ќе чекаат Петар Гугуљанов (2002) и Бесар Гуџуфи (2004)

Вака изгледа стартниот состав на вардарци.

120054547_3318950854866572_6621599336543181236_o