Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Провел и Холанд ги минаа медицинските тестови
Кошарка: Провел и Холанд ги минаа медицинските тестови

Кошарка: Провел и Холанд ги минаа медицинските тестови

Двајцата, афро-американци од редовите на КК Вардар,   ги минаа рутинските медицински тестови кои се задолжителни. Кошаркарите од Соединетите американски држави, Провел и Холанд ќе се стават на располагање на Александра Јованчев за престојната сезона.

Подготовките за новата сезона која ќе се игра по посебен протокол заради пендемијата со Ковид-19 се во пол ек. Кошаркарскиот тим Вардар во првото коло на 3.октомври ќе игра против тимот на Црн Дрим од Струга.