Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар започнува со Пробаскет, во 2.коло гостува кај МЗТ Скопје
ЖКК Вардар започнува со Пробаскет, во 2.коло гостува кај МЗТ Скопје

ЖКК Вардар започнува со Пробаскет, во 2.коло гостува кај МЗТ Скопје

Црвено-црните дами се дел од групата Исток, избраничките на Жаклина Стојановска натпреварувањето ќе го започнат со дуел на 10.октомври. Ние ќе ја пречекаме екипата на Пробаскет во салата „Кале“ во Скопје.

Согласно со Бергеровиот систем за натпреварување, канцеларијата на Здружението на сениорски лиги го направи распоредот на натпреварување за сезоната 2020/2021 во двете натпреварувачки групи од Првата лига-жени.

Распоред на натпревари – група Исток