Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Владимир Жоглев
Среќен роденден Владимир Жоглев

Среќен роденден Владимир Жоглев

Денес свој роденден прославува играчот на ФК Вардар, Владимир Жоглев, кој пристигна како ново засилување од екипата на Тетекс. Жоглев веќе и запиша два гола за Вардар сезонава во ВМФЛ.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВЛАДИМИР !!