Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Брага!!
Среќен роденден Брага!!

Среќен роденден Брага!!

Денеска свој 46-ти роденден прославува легендата на ФК Вардар и македонскиот фудбал, некогашниот миленик на Вардаровата публика Агиналдо Брага. Брага покрај значајните настапи во кариерата за нашиот тим, играше и за репрезентацијата на Македонија.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Брага и му посакува се најубаво во животот.