Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Андреја Ефремов ќе биде новиот голман на ФК Вардар!!
Андреја Ефремов ќе биде новиот голман на ФК Вардар!!

Андреја Ефремов ќе биде новиот голман на ФК Вардар!!

ФК Вардар добива нов чувар на мрежата. 27-годишниот Андреја Ефремов ќе биде нов играч на ,,црвено – црните”, откако и двете страни се договориле за личните услови на голманот, па од понеделник следува и потпис за и официјално Ефремов да биде нов играч на нашиот тим.

Се работи за доста искусен голман, кој има и два настапи за А репрезентацијата на Македонија. Во досегашната кариера има настапувано за екипите на Силекс, Металург, Работнички и Ренова, а има интернационални настапи за португалски Фалимикао, бугарска Локомотив Софија и во албанскиот клуб Влазнија Скадар.

Вардар овие денови треба да промовира уште едно ново име, кое исто така е поранешен репрезентативец на Македонија.

Му посакуваме добро дојде во редовите на ФК Вардар на Андреја Ефремов!!