Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > На реваншот со Слога кој ќе се игра во Ѓорче Петров, за главен арбитар е одреден Ставрев
На реваншот со Слога кој ќе се игра во Ѓорче Петров, за главен арбитар е одреден Ставрев

На реваншот со Слога кој ќе се игра во Ѓорче Петров, за главен арбитар е одреден Ставрев

Возвратниот натпревар од 1/8 финалето во  Купот на Република Македонија против тимот на чаирска Слога ќе се игра утре, на стадионот во Ѓорче Петров. На првата средба во кој ФК Вардар беше домаќин  одигравме  нерешено, 1:1.

Фудбалската федерација на Македонија го одреди судијата кој што ќе ја дели правдата на утрешниот  натпревар кој што започнува во 13-00 часот. Главен судија ќе биде  Александар Ставрев, негови помошници ќе бидат Марјан Кировски и Дејан Костадинов.