Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > На штоперот Стојчевски му завршува позајмицата во Тетекс се враќа во црвено-црното јато
На штоперот Стојчевски му завршува позајмицата во Тетекс се враќа во црвено-црното јато

На штоперот Стојчевски му завршува позајмицата во Тетекс се враќа во црвено-црното јато

Стојчевски со црвено-црните ги одработи подготовките во Анталија од каде беше “прекомандуван“ во тетовските сино- бели како позајмен играч. Вардар го остапи овој млад и надежен фудбалер со  цел да обезбеди стандардно место и како млад играч да добие соодвета прволигашка минутажа и да стекне натпреварувачко искуство во најсилната наша фудбалска  конкуренција.

Младиот Столе Стојчевски имаше солидна сезона во тимот од Тетово кој за жал ја напушти македонската фудбалска елита , но воедно настапи во финалето на купот на Р.М каде несреќно беше поразен од “Романтичарите“ . Стојчевски е повикан на лекарските прегледи кој наскоро околу 9-10 овој месец ќе се одржат за сите фудбалери на црвено-црните .