Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Видео стримови! Ренова-Вардар 15-30 часот
Видео стримови! Ренова-Вардар 15-30 часот

Видео стримови! Ренова-Вардар 15-30 часот

Црвено-црните денес  го играат натпреварот од седмото  коло во новата 2016/2017 сезона во ПМФЛ, во истиот противник ни е  екипата на ФК Ренова. Овој меч се игра на Градскиот стадион во Тетово со почеток во 15-30 часот, во истиот влегуваме како лидери со 16 бода на табелата.

Од овој дуел кој е меч во рамки на 7.коло, како и дос ега мечевите на црвено-црните избраници на Гоце Седлоски ќе може да следите директен пренос на следниот линк  ТУКА  или  ТУКА!