Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Судии од Битола на утрешниот дуел
Судии од Битола на утрешниот дуел

Судии од Битола на утрешниот дуел

Ралевски Благојче од Битола е делегиран да биде главен судија на утрешниот натпревар на Вардар и Велешта. На Ралевски ќе му помагаат Степановски Петар и Дрнковски Николче, додека пак четврти судија ќе биде Котевски Дарко. Сите доаѓаат од Битола.

Се надеваме дека конечно ќе имаме фер и коректно судење. Дуелот на овие две екипи утре, започнува со почеток од 13.00 часот, а Вардар ќе биде домаќин и ќе ,,брка” победа и излез од мини кризата и двата порази во минатите два натпревари.