Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Вардар останува лидер со помладите пионери и младинците
(ТАБЕЛИ) Вардар останува лидер со помладите пионери и младинците

(ТАБЕЛИ) Вардар останува лидер со помладите пионери и младинците

Вардар освои седум бодови на натпреварите од 11.коло против екипата на Брегалница. Помладите пионери и младинците останаа лидери во своите категории, пионерите со нова победа се враќаат во борбата за највисок пласман, додека најслабо котираат вардаровите кадети.

Во продолжение можете да ги погледнете табелите во сите четири категории.

Помлада пионерска Супер Лига

pomladi

 

Пионерска Супер Лига

pioneri

Кадетска Супер Лига

kadeti

Младинска Супер Лига

mladinci