Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар во ТОП-3 најдобри Фер Плеј екипи
ФК Вардар во ТОП-3 најдобри Фер Плеј екипи

ФК Вардар во ТОП-3 најдобри Фер Плеј екипи

Фудбалскиот клуб Вардар се наоѓа на 3.место на листата на Фер Плеј екипи во Втората Лига-Запад. Оваа статистика се води врз основа на добиени жолти и црвени картони во текот на натпреварувачката сезона. Според добиените бодови, црвено-црните се во ТОП-3 Фер Плеј екипи.

Вака изгледа распоредот на екипите:

1. Воска  114.607 бодови

2. Беса  105.857

3. Вардар   105.607

4. Охрид Лихнидос   95.786

5. Велешта   94.571

6. Силекс   94.286

7. Гостивар   93.036

8. Тетекс   91.643

9. Кораби   87.571

10. Кадино   82.143