Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар со генерацијата 2012 одигра три натпревари на „Илинден Куп 2023“
ФК Вардар со генерацијата 2012 одигра три натпревари на „Илинден Куп 2023“

ФК Вардар со генерацијата 2012 одигра три натпревари на „Илинден Куп 2023“

Генерацијата 2012 на ФК Вардар денес одигра три натпревари на силниот меѓународен турнир „Илинден Куп 2023“

Избраниците на Сашо Тодоровски на отварање на турнирот беа минимално поразени од екипата на Спорт Ефе со резултат 1:2. Стрелец на голот за нашиот тим беше Леон Костов.

379107755_286837504103343_6322166103731225528_n

На вториот натпревар се сретнавме со екипата на Ултрас Кидс, меч кој заврши со нерешен резултат 1:1. Голот за нас го постигна Вилијам Пауновски.

379675064_286908460762914_3985915867559870454_n

Во рамките на 3.коло за противник го имавме тимот на Раднички Крагујевац од кој бевме поразени со резултат 0:5. Утре го играме последниот натпревар во групата, против екипата на Форца.

378949345_286908810762879_1906423778309880712_n