Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар го “преслушаа“ Пелистер во дербито
(Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар го “преслушаа“ Пелистер во дербито

(Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар го “преслушаа“ Пелистер во дербито

На теренот “Јане Сандански“ се одигра кадетското дерби во текот на денешниот ден помеѓу Вардар како домаќин и битолски ФК Пелистер како гостин. Вардарци беа далеку поуспешни и остварија победа со 3-0 во дербито, на полувреме водевме исто така со 1-0. За нас стрелаа Дишлиевски, Јордановски и Абдулхади.

1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 25 26 27 28 29 30 31 32 32a 34 35 36 37 38