Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Тројца играчи од Вардар со повик во У19 репрезентацијата, за контролните дуели со Кипар
Тројца играчи од Вардар со повик во У19 репрезентацијата, за контролните дуели со Кипар

Тројца играчи од Вардар со повик во У19 репрезентацијата, за контролните дуели со Кипар

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години во претстојниов период ќе одиграат два контролни натпревари со соодветната репрезентација на Кипар. Мечевите ќе бидат одиграни во Струмица на 12 и 14.октомври.

За овие дуели, селекторот на Македонија, Горан Станиќ повика тројца играчи од редовите на Вардар. Се работи за голманите, Кристијан Китановски, Матеј Андов, како и Александар Ѓурковски.

Собирот на играчите за закажан на 9.октомври во ФФМ.