Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Тројца вардарови играчи во составот на Македонија У18, за контролните натпревари со Словачка
Тројца вардарови играчи во составот на Македонија У18, за контролните натпревари со Словачка

Тројца вардарови играчи во составот на Македонија У18, за контролните натпревари со Словачка

Младата репрезентација на Македонија до 18 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Словачка.

Првиот контролен дуел ќе биде одигран на 16 ноември, три дена подоцна на програмата е втората контролна пресметка помеѓу овие две селекции.Натпреварите ќе бидат одиграни на градскиот стадион во Штип.

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 18 години, Тони Јакимовски, за претстојните контролни средби повика и тројца играчи од редовите на Вардар. Се работи за Марко Стојилевски, Димитар Порчу и Алтин Нурединовски.