Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дуелот денеска, низ директен ТВ пренос
Дуелот денеска, низ директен ТВ пренос

Дуелот денеска, низ директен ТВ пренос

Сите оние кои нема да бидат денеска на Градски, ќе имаат можност дерби дуелот на Вардар и Академија Пандев да го проследат низ директен ТВ пренос на МТВ – 1 од 15.00 часот.

На овој дуел, Вардар влегува како лидер и полн со мотиви да добие уште еден дерби натпревар и со самото тоа да и побегне на Шкендија на високи девет бодови предност.

Поради црвен картон, денеска во тимот ќе го нема Мицевски.

Веројатен состав на Вардар: Гачевски, Новак, Серафимов, Тошевски, Најдовски, Али, Брдаровски, Цветаноски, Жуниор, Аврамовски и Колевски.