Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ренова – Вардар со пренос на МТВ
Ренова – Вардар со пренос на МТВ

Ренова – Вардар со пренос на МТВ

Попладнево на програмата е последниот натпревар од четврттото коло од ПМФЛ. Секогаш незгодниот тим на Ренова, пред своите гледачи ќе го пречека тимот на Вардар од Скопје.

Ренова влезе одлично во новата сезона, па по три одиграни рунди има скор од две победи и еден нерешен резултат, наспроти Вардар, кој засега собра четири од можните девет бодови.

Супер интересниот натпревар од Тетово, љубителите на фудбалот ќе можат да го проследат низ директен ТВ пренос на МТВ- 1.

16.25 (МТВ-1) македонски фудбал: РЕНОВА-ВАРДАР.