Tuesday ,19 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар во Тетово по три бода
Вардар во Тетово по три бода

Вардар во Тетово по три бода

Вардар денеска патува во Тетово кај тимот на Ренова на дуел од рамките на 4.коло од ПМФЛ. Пред Вардарци стои традиционално тешко гостување, а дополнителен мотив за противникот е тоа што го отворија шампионатот одлично и имаат седум бодови по три одиграни натпревари. Вардар овој натпревар го дочекува во пријатна атмосфера, со две победи во низа, оние против Работнички и Саса во Купот, а може да се пофали дека нема примено погодок веќе три натпревари, или 270 минути.

Здравствениот билтен во редовите на Вардар е добар. Во тимот како што е добро познато се врати Најдовски, а Аврамовски е во серија од два погодоци едно по друго. Составот за денешниот натпревар ќе биде ист како против Работнички, со Гачевски на голот, со Серафимов, Новак, Тошевски и Жуниор во одбраната, потоа Мицевски, Најдовски и Адем на средината на теренот, по крилните позиции ќе делуваат Аврамовски и Брдаровски, а во нападот ќе биде Бојан Колевски.

Очекуваме еден интересен натпревар и се надеваме дека на крајот нашиот тим ќе се радува на победа и три бода.

Последни пет дуели на овие два тима:

Вардар – Ренова 2:0
Ренова – Вардар 4:0
Вардар – Ренова 0:0
Ренова – Вардар 0:1
Ренова – Вардар 1:1