Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дербито утре, низ директен ТВ пренос
Дербито утре, низ директен ТВ пренос

Дербито утре, низ директен ТВ пренос

Утрешниот дерби дуел во Тетово на кој се среќаваат тимот на Шкендија и лидерот Вардар, ќе можете да го проследите низ директен ТВ пренос на МТВ -1 од 15.00 часот.

Очекуваме еден интересен, динамичен и возбудлив натпревар, а на крајот секако со фер и коректна победа на нашиот тим. Ова ќе биде втор меѓусебен натпревар на овие два тима по оној во Скопје, каде Шкендија се спаси од пораз и одигра 2:2.

Поради суспензија кај Вардар ќе го нема Мицевски, а кај домаќинот Мици и Чешмеџиев.

14.55 (МТВ-1) макед.фудбал: ШКЕНДИЈА-ВАРДАР