Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ВАРДАР ТВ: Гостите од ФК Вардар: Попов, Љамчевски и Мијушковиќ
ВАРДАР ТВ: Гостите од ФК Вардар: Попов, Љамчевски и Мијушковиќ

ВАРДАР ТВ: Гостите од ФК Вардар: Попов, Љамчевски и Мијушковиќ

Видео од вчерашното издание на емисијата посветена на случувањата во нашиот црвено- црн свет -“Вардар ТВ“. Во истата гостите се од фудбалскиот колектив и тоа : Горан Попов, Немања Мијушковиќ и Благоја Љамчевски.

Покрај тоа во емисијата ќе ги погледнете извештаите за машкиот ракометен тим за неговите настапи во СЕХА регионалната лига против Макс Струмица и Нексе.Во емисијата ќе има информации за деби голот на Петковски за селекцијата У-21 , за тројцата играчи на ФК Вардар кој одиграа 90минути против европскиот шампион Шпанија. Исто така се донесува веста дека Македа и Манасков се во топ-25 трансвери летово. За повеќе погледнете го видеото од овонеделната емисија Вардар ТВ.