Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Украинска судиска тројка за реваншот во Струмица, против Малме
Украинска судиска тројка за реваншот во Струмица, против Малме

Украинска судиска тројка за реваншот во Струмица, против Малме

УЕФА ја делегираше судиската тројка за реванш натпреварот од второто квалификациско коло во ЛШ, помеѓу екипите на Вардар и Малме. Анатолиј Жабченко од Украина ќе биде главен судија, додека негови помошници ќе бидат Александр Војток и Сергеј Бекер, исто така од Украина.

По првиот натпревар одигран во Шведска, мечот заврши со нерешен резултат 1:1. Вардаци имаа коректно судија на приот меч, се надеваме дека така ќе биде и вторник, на теренот “Младост„ во Струмица.