Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел
Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел

Фк Вардар закажажува прескоференција за дуелот со Апоел

Утре со почеток од 12 часот ќе се одржи прескоференција, по повод првиот натпреавр од Лигата на шампионите против екипата на Апоел. Ќе можеме да ги слушнеме очекувањата за првиот дуел во Кипар, од тренерот Сергеј Андреев, неговиот помошник Александар Васовски и од заменик капитенот Бобан Грнчаров.

Прескоференцијата ќе се одржи во прес салата на спортскиот центар Јане Сандански, на кој ќе имаат можност да присуствуваат новинари фоторепортери и камермани.