Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Борец го покани Вардар прифати, утре дуел во Велес
Борец го покани Вардар прифати, утре дуел во Велес

Борец го покани Вардар прифати, утре дуел во Велес

Фудбалскиот клуб на Борец од Велес испратил покана до шампионот на Македонија за одигрување на пријателски дуел. Шампионот на Македонија оваа покана веднаш ја прифатил, па така утре овие два тима ќе одиграа пријателски дуел на стадионот во Велес.

Инаку тимот на Борец оваа сезона обезбеди враќање во повисок ранг, од следната сезона овој тим ќе настапува во втората лига на Македонија. Утрешниот меч ќе започне со почеток во 17-00 часот.