Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре тест дуел со Македонија ЃП
Утре тест дуел со Македонија ЃП

Утре тест дуел со Македонија ЃП

Паузата поради репрезентативните настапи Вардар ќе ја искористи да одигра контролен натпревар и тоа утре од 16 часот на стадионот на Алумина против ФК Македонија ЃП.

Ова ќе биде можност Симов да испроба неколку нови тактички варијанти и да го подготви тимот за следната недела и дуелот на Градски против тимот на ФК Воска Спорт.

Вардар засега има само еден бод на воведните два натпревари.