Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Костовски го засилува Вардар

Костовски го засилува Вардар

241196913_536860827418387_3599670930254156134_n

ФК Вардар се засилува пред истекот на преодниот рок. Ново име во редовите на Вардар е офанзивецот Кристијан Костовски.

Костовски е дете на Македонија ЃП, а има настапувано и за екипите на Тиквеш и Силекс. Доаѓа во Вардар да ја поправи реализацијата на тимот.

Дебито ќе го има веќе денес, на пријателскиот натпревар токму против тимот од Ѓорче.