Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар бара помош, сите на стадион!
Вардар бара помош, сите на стадион!

Вардар бара помош, сите на стадион!

На Вардар вечерва му треба поддршка, му требаат полни трибини. Затоа вечерва дојдете на стадион, и сите заедно да навиваме за нашиот тим да обезбеди учество во следната рунда. Билетите се веќе во продажба по цена од 100 МКД на билетарницата на Националната Арена и он-лајн на www.ticketplus.mk

Уште еднаш апелираме за фер и коректно навивање од трибините, без извици на национализам и расизам, и без фрлање предмети од трибините, како и користење на разни пиротехнички средства. Да го заштитиме тимот од строгите санкции на УЕФА и само со спортско навивање да му помогнеме на најдобркиот македонски клуб да остане што подолго на меѓународна сцена и оваа година, се вели во соопштението на ФК Вардар.