Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар домаќин на Металург во недела

Вардар домаќин на Металург во недела

kom0По затварањето на денешното коло во ПМФЛ, завршува и 2-та фаза од натпреварувањето, во третата фаза Вардар како привилегиран, прво пласиран, првиот натпревар ќе го одигра пред своите навивачи на Арената Филип II , против Металург од Скопје.
Ова ќе биде интересен дуел, да се погледне новиот Вардар пред својата публика, пред својот тревник, како ќе реагира, со оглед на тоа дека во Кратово имавме многу лоши услови за игра.
Напред Вардар, да го бодриме Вардар, во недела !

Фото:фквардар.мк