Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Успешен викенд за Вардаровото семејство

Успешен викенд за Вардаровото семејство

phoca_thumb_l_DD1_7391Неделата што измина беше одлична за Вардаровото семејство, фудбалерите на Вардар издвојуваа победа во Кратово од 3:0, имаа подршка од огромна група Комити.

Ракометарите на Вардар одиграа меч од Сеха Лигата во Словачка, почнаа лошо но во вториот дел, му зедоа мерка и на Татран од Прешов.

Најслабата алка во семејството, засега се девојките, но конечно и девојките покажаа дека сеуште не заборавиле да играат ракомет, пред своите гледачи го надиграа Германски Лајпциг со 6 голови разлика, и се икачија на 4-та позиција на табелата. Остануваат уште две средби за Вардарки во оваа фаза, а потоа се надеваме и ф-4.

Напред Вардар!