Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар против шкупи на 7 август
Вардар против шкупи на 7 август

Вардар против шкупи на 7 август

Шампионот на Македонија, тимот на ФК Вардар, го доби својот противник во првото коло од новата сезона вп ПМФЛ. Нашиот тим на 7 август ќе го пречека тимот на шкупи. Овој натпревар треба да се одигра од 17 часот и 30 минути. Покрај Вардар – шкупи во првото коло се среќаваат и: Победа – Пелистер, Шкендија – Силекс, Брегалница – Ренова и Македонија ЃП – Работнички.

Очекуваме да ги дознаеме и наредните противници во ПМФЛ и купот на Македонија во 1/16 финалето. Мало потсетување, првиот домашен меч на Вардар, ќе биде одигран без присуство на публика и надвор од Скопје.