Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар го преслуша Металург

Вардар го преслуша Металург

Во рамките на 15-коло во ПМФЛ,Вардар дома го пречека Металург.
Уште еднаш Вардар покажа дека оваа есен е преголем залак за избраниците на Срџан Захариевски.
Уште на самиот старт Вардарци играа надмоќно,првиот гол дојде во 14 минута,кога по една убава акција од левата страна,проработе ерменската врска во Вардар овој пат Хамбарџумјан му асистираше а Дашјан погоди за 1:0
После овој гол Вардар продолжи да напаѓа на голот на Металург,вториот гол дојде по една убава акција кога Јасир Асани најдобро се снајде во шеснаесетникот и погоди за 2:0. Со овој резултат се отиде на пауза.

 

Leave a Reply